1.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları

1.Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları

DEĞERLİ VELİLER

1.Sınıf bir insanın eğitim öğretim hayatı açısından en önemli yıllardan biridir. Öğrenci anasınıfına gitmiş olsa bile harflerle, okuma yazma çalışmalarıyla ve ev ödevleriyle baş etmekte zorlanır. Bundan dolayı ailenin desteği çok önemlidir. Peki bu önemli dönemi yılı çocuklar içindaha kolay hale getirmek için neler yapılabiliriz?

İlkokullu.com olarak çocuğunuza ders çalışma becerileri kazandırabilmek, özgüvenini arttırmak ve uzun sürecek eğitim hayatında dengeli ve sağlıklı bir başlangıç yapabilmesini sağlayacak bazı öneriler:

 

  • Masa başı çalışma alışkanlığı kazandırmaya çalışın. Kısa çalışmalar giderek uzamalı, ödevler de yavaş yavaş arttırılmalıdır.
  • Düzenli ders çalışma alışkanlığı kazandırmaya çalışın ve bu davranışını pekiştirin.
  • Aynı saatte, aynı masada çalışmaya başlamak, ödevleri eksiksiz olarak yapmak ve ödevleri bitirmeden masadan kalkmamak, defterlerini eksiksiz tutmak gibi davranışlar, aslında başarının küçük görünmez işaretleridir.
  • Mümkünse her gün aynı saatte uyumasını sağlayarak belli bir uyku düzeni geliştirmek önemlidir.
  • Tüm aile tv seyrederken ,telefonla oynarken bir kişiden ders çalışmasını beklemek öğrenci için haksızlık olacaktır.Bu konuda aile üyeleri üzerine düşeni yapmalıdırlar.
  • Harfleri sesleri tanıyarak okuma yazma öğrenmek çocuğunuzun eğitim hayatındaki en zor görevlerden biri . Bu dönemde gösterdiğiniz sabır ve destek önem kazanmaktadır.

 

Bu sayfamızda siz değerli veli ve sevgili öğrencilerimiz için 1.sınıf türkçe ders kitabı cevaplarını paylaşıyoruz. Cevapları paylaşmaktaki amacımız ödevler buradan tamamlamanız değil kontrol etmenizdir. Ödevlerinizi düzenli olarak tamamladıktan sonra doğru ve yanlışlarınız kontrol edip yanlışlarınızı öğrenmeniz önemlidir.

error: Content is protected !!